Zavřít

Honzíkovi jsme darovali sedací vak

Datum: 08. 04. 2021

V poslední době,  během roku 2020 a 2021 jsme se setkávali s rodiči pečujícími o děti s autismem individuálně, v rámci cílené pomoci jednotlivcům, zajištění potravin, dárků, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek.

Jednou z takových věcí je sedací vak s potisky f. UAX a jejich originálními piktogramy „www.uax. cz „. Obdarovanou rodinou je pečující samoživitelka  Dáša z Havířova a její dvě úžasná dvojčata  „Anička a Honza „.

Mají 16.let, Anička je šikovná mladá slečna, která ráda tančí,

Honzík disponuje těžkou formou autismu s mentální retardací. Honza nemluví, jeho specifické komunikaci rozumí maminka a babička, navštěvuje speciální školu a ve všech životních úkonech mu pomáhá maminka. Rád poslouchá hlasitou hudbu v televizi a rádiu.

Jedná se o rodinu, kterou diagnoza autismus skutečně prostupuje všemi základními životními složkami, není jednoduché stále dospělejšího jedince s autismem uhlídat, obstarat, zajistit  24. -hod. péči.  Kdo nezažije, neuvidí, neuvěří.

Sedací vaky nejsou jenom moderní záležitostí – mají i velmi dobré ortopedické vlastnosti,  na sedacích vacích plněných EPS kuličkami se netvoří proleženiny. Čím dál častěji se také setkáte se sedacími vaky pro děti, které je můžou využívat nejen k sezení, ale i jako bezpečnou plochu pro hraní.

Jsme rádi, že jsme pomohli

Silvie