Fildovi je 11.let, trpí poruchou autistického spektra a navštěvuje školu v Ostravě – Porubě se zaměřením na autismus. Moc se mu v naší organizaci  Jonášův spolek, z. s. Hlučín líbí a je velkým fanouškem naších volnočasových aktivit.

V rámci své diagnozy rychle mění  řízené činnosti, miluje cestování MHD , musí sedět hned vedle řidiče. Se svým tatínkem často vyjíždějí do Beskyd a Jeseníků na sběr hub. Umí houby poznávat.

S maminkou Petrou se účastnili vánoční nadílky v tréninkové kavárně Hlučín, kde byli obdarováni balíčky f. Globus Plesná, zazpívali si s Milanem Štastným koledy a se svou babičkou, kterou má velice rád, bydlí všichni v jednom rodinném domě.

Filda se připojil ke CrossFitu v Colliery srdcem , z.s. v Ostravě – Vítkovicích,  kde pod vedením certifikovaných trenérů naše děti s autismem cvičí a mají k dispozici individuální přístup k sobě samým v souladu se svými psychickými a fyzickými možnostmi.

Kamarád Filip z Hlučína chodí rád s našími dětmi s PAS do Jonášova spolku, z.s.