Zavřít

Lukáš se svou mámou Kamilou jezdí k nám do Hlučína rád

Datum: 15. 02. 2021

S mámou Kamilou samoživitelkou, pečující osobou o svého syna Lukáše, který trpí závažnou poruchou autistického spektra, vývojovou dysfázií, mentálním postižením, ataky, úzkostí a  velice náročným chováním na sebeobsluhu v oblasti hygieny, stravování,

mimořádnou celodenní péči ve všech oblastech života, se známe poměrně dlouho z různých vzdělávacích seminářů pro pečující v oblasti autismu.

Maminka nás požádala, zda se může účastnit naších volnočasových aktivit pro osoby se zdravotním handicapem, byla přítomna na vícedenním  pobytu s odborníkem z Nautis , z.ú. Liberec Mgr. Julius Bittmann / kognitivně behaviorální terapeut/

v Beskydech na hotelu Bauer, podpořený z projektu MSK „Podporujeme hrdinství, které není vidět!“.

S Lukášem a jejich kamarádkou maminkou Kateřinou navštívili vánoční setkání v Hlučíně s bohatou Mikuláššskou nadílkou pro naše děti a osoby s autismem v tréninkové kavárně v Hlučíně. Maminka Kateřina rovněž pečuje o dívku s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.

Obě děti jsou vzdělávány ve speciální a praktické škole KPT. Vajdy  v Ostravě – Zábřehu  a vždy se těší na aktivity u nás v Hlučíně. Děti byly díky štědrosti Tesco Havířov obdarovány i množstvím hraček a psacích potřeb k Vánocům.

Společně se těšíme, až se uvidíme za příznivých podmínek v této době Covidové .  Pro maminky samoživitelky plánujeme řadu podpůrných finančních a poradenských aktivit.

Silvie