Ozdravný pobyt Chorvatsko 2024

Ozdravný pobyt Chorvatsko 2024

Letní prázdniny 2024 jsme úspěšně započali ozdravným pobytem s dětmi s PAS a jejími rodinami Jonášův spolek, z.s. v Chorvatsku ve Vodicích u moře. 

Cesta klimatizovaným autobusem byla díky profesionálním řidičům a skvělým lidem z CA Maxner pohodová, noční přejezd z Ostravy do Vodic proběhl plynule a bezpečně. 

Ve Vodicích ubytování, polopenze a společné dny ubíhají rychle.  

Pečující rodiny mají velkou potřebu sdílet své potřeby, radosti a strasti, informace mezi sebou, navzájem se podpořit, smát se a zmírnit svou péči v módu 24/ 7, která je celoživotní a náročná. 

Svépomocné skupiny maji své opodstatnění před sociálním vyhořením a vyloučením rodin ve zdravé společnosti. Děti s asistencí se věnují malování akrylovými barvami na tašky, na sádrové odlitky, 

mezitím rodiče u dobré kávy diskutují.

Těšíme se na další strávené dny a výlety s našími dětmi a rodinami, fotky a další krásné společné chvíle postupně přidáme zde 💙🌏.

Jadranské moře patří, co se týče čistoty k nejlepším a je skutečně nádherné, příjemné a do moře vstoupily i naše děti, které mají k vodě v rámci své " jinakosti" respekt,  premiéru či potřebují trpělivost a postupné krůčky. 

Věnuje se nám p. Petr Konček jakožto zdravotník a asistent s dlouhodobými zkušenostmi u osob s handicapem. 

Rodiče si mohou dopřát i rehabilitační masáže, odpočinek a děti dle svých schopností i aquapark na moři.  

Čekají nás výlety do NP Krka a výjezdy lodí do města Šibeniku.

Moc se těšíme!

Velké díky podporovatelům, sponzorům a mecenášům menším i větším 🙏💙.

Za  Jonášův spolek z.s.

Silvie Konečná/ koordinátor

Výlet do národního parku Krka Jonáš na Emil Open