Podpora sportovního kroužku pro děti s autismem v Třinci z projektu Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme "

Podpora kroužku pro děti s autismem v Třinci

V Třinci pravidelně probíhají sportovní kroužky pro děti s autismem pod vedením lektorky, terapeutky paní Nikol Zvolenské, dříve se rodičům a jejich dětem věnovala a provázela p.Petra Grygová, za což jsem jim vděčná a vážím se jejich času, práce, vstřícnosti a empatie.  

Naší milou spolkovou Jonášův spolek, z.s."maličkostí " je děti na Třinecku podpořit v rámci krásného prvního místa v Tesco Česko Vy rozhodujete, my pomáháme. 

Děkujeme za možnosti propojení a podpory 💙💙.

Citace pečující maminky,  jejíž synové do kroužku chodí a účastní se řady aktivit pod záštitou Jonášův spolek, z.s..

"Poslední společná hodina se nesla ve Velikonoční náladě. 

Věřím, že jsme si ji všichni maximálně užili. Děti byly energické, zábavné, bezprostřední. Velmi si na nich cením snahy, píle a pokroku, který od začátku udělaly. Počáteční kruhy, při kterých sdílíme své zážitky a zároveň posilujeme pozornost, soustředění a naslouchání druhým jsme začínali na 5 minutách, dnes už dokážeme sdílet půl hodiny. V rámci rozcvičky má každý za úkol předvést cvik pro ostatní, u opičí dráhy se učíme nejen jednotlivé překážky vymýšlet, ale zároveň překonávat strach z neznámého.   Součástí našich hodin je i závěrečná relaxace, kdy je čas věnovaný odpočinku, uvolnění těla, svalů a mysli. 

Každá takto strávená hodina je pro mne vždy inspirující a obohacující a i já se zde učím spoustě nových věcí. ❤️"

Děkujeme za vyjádření a sdílení!

Silvie Konečná / koordinátor

 

Podpora z programu "Vy rozhodujete, my pomáháme" Tesco Česko Pevnost poznání