Svépomocná skupina Jonášova spolku, z.s. se schází jednou měsíčně

Svépomocná skupina pečujících rodičů Jonášova spolku.z.s

se měsíčně setkává v Ostravě v prostorech To Místo ve vnitrobloku Kuřího rynku,  kde nás svou přítomností a chutným občerstvením, lahodnou kávou doprovázejí netradiční baristé sociálního podniku Mental café,

se kterými jsme propojeni a na stejné vlně podpory smysluplnosti a inkluzivity v majoritní "zdravé "společnosti.

Naším mottem je setkávání všech zranitelných skupin se zdravotním handicapem v bezpečném prostředí. Tradičně diskutujeme a předáváme si cenné rady mezi rodiči, pomáhajícími profesemi a podporovateli našeho spolku.

Diskutujeme o rozvíjení funkční komunikace, sociálních interakcích, sdělujeme si tipy na podporu dovedností v sebeobsluze, nastavení denního režimu, práce s problémovým chováním doma i venku, autoagrese, heteroagrese a jejich řešeních s odborníky s mnohaletými zkušenostmi v autismu. Hledáme inspirace a motivace v herních dovednostech ⚽

Jsou u nás vítání i prarodiče,  kteří mají o problematiku autismu zájem..

Setkání jsou velice přínosná a informativní pro všechny zúčastněné. Dětí s lektorem a asistenty tvoří krásné dekorace, výrobky,  kterými si vyzdobí své domovy.

Spolupracujeme s Ateliér Koira Kissa - výtvarnice Veronika Kracíková, Mental café a naší kamarádi "netradiční baristé " Dalibor, Jiřík, Fanda, Anežka se supervizory Marcela, Lucie.

Pomoc Ukrajině Děkujeme za podporu v projektu Tesco Česko "Vy rozhodujete, my pomáháme"